www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Sob02232019

Last update11:57:26

Back Politka Radnice Radnici mohou chtít řídit dva tajemníci

Radnici mohou chtít řídit dva tajemníci

  • PDF
     Vážení přátelé,
 
     odvolaný tajemník magistrátu už více než rok nikomu nezvedá telefon, rok marodí a navštěvuje VIP prostory volejbalových zápasů.
 
     Pokud se bude muset město vyrovnat s panem Řeřábkem finančně, půjde o chybu letního primátora Tettera. A to jsem si myslel, že už jsme se s panem Tetterem rozloučili. Bohužel.
 
     Ladislav Vrábel 
 

Radnici mohou chtít řídit dva tajemníci

České Budějovice – Do kuriózní situace se může dostat radnice v krajském městě. Na post tajemníka, tedy nejvyššího úředníka, by měli nárok, a poprávu, dva rivalové.  

Autor:
Redakce

Diskutovat (1)dnes 9:33aktualizováno dnes 10:37

Českobudějovická radnice. Ilustrační foto.
Českobudějovická radnice. Ilustrační foto.
Autor: Deník/Edwin Otta

Primátor Juraj Thoma vyhlásil výběrové řízení na obsazení pozice tajemníka. Přitom ale město vedesoudní spor s loni odvolaným tajemníkem Zdeňkem Řeřábkem a není vyloučeno, že právě někdejší tajemník uspěje a soud rozhodne o tom, že jeho odvolání bylo protizákonné.
K takovému verdiktu již ostatně dospěl okresní soud, nové vedení města se odvolalo a čeká na rozhodnutí krajského soudu. „Při obsazování postu tajemníka se budeme řídit výsledkem výběrového řízení. Vůbec nepřemýšlím nad možným návratem Zdeňka Řeřábka,“ odmítá ale kontroverzní scénář primátor Juraj Thoma. „Pokud se Řeřábek ze soudního rozhodnutí vrátí, budeme to řešit a s jedním či druhým se budeme muset rozloučit,“ připouští.

To ovšem podle kritiků současného vedení města přinese radnici zbytečnou finanční i organizační zátěž. Proslýchá se dokonce, že výběrové řízení na post tajemníka může být účelovým manévrem ve snaze zbavit se Řeřábka a o vítězi konkurzu je předem rozhodnuto. To ovšem Thoma odmítá. Jak vidí současnou situaci sám extajemník, se nám nepodařilo zjistit, Zdeněk Řeřábek nezvedal telefon.

Snaha najít ve výběrovém řízení vhodného kandidáta a obsadit definitivně post tajemníka magistrátu je podle některých kritiků Juraje Thomy podezřelá. „Nejde o stav nouze. Fungování úřadu v současnosti zajišťuje pověřený tajemník,“ argumentují v nepodepsaném e–mailu, který koluje po Českých Budějovicích.

Koalice i opozice se ovšem shoduje v tom, že je třeba změnit dosavadní stav, kdy již téměř rok úřad vede pověřený tajemník Václav Suchopár. „Nic zvláštního neudělal a nezanechal žádnou stopu. Byl to pouze přechodný tajemník,“ hodnotí Suchopárovu práci v tajemnické pozici Miroslav Joch (ČSSD).
„Těžko se mi to hodnotí, ale vidím tam hodně nedostatků, zejména co se týče záležitosti úředníků. Ale na druhou stranu nemohl řešit některé věci, které tajemník řešit může, protože měl omezené pravomoce,“ přidává svůj pohled čelní představitel opoziční ODS Vladimír Brůha.

„Omezení, které tajemník měl, souviselo s personálními rozhodnutími, nemohl přijímat nebo propouštět zaměstnance, ani jim zvyšovat nebo snižovat mzdy,“ upřesňuje primátor Thoma.

Není vyloučeno, že se do výběrového řízení přihlásí i samotný Suchopár. Do doby uzávěrky přihlášek (11. dubna) se ale k celé záležitosti odmítl vyjadřovat. 
Komentářů
Radnici mohou chtít řídit dva tajemníci
sildenafil koupit 2014-09-28 22:53:45

sildenafil praha

http://levitra.shop1.cz/
Radnici mohou cht?­t ?™?­dit dva tajemn?­ci
Android boxes 2015-04-20 20:34:51

Excellent way of describing, and good piece of writing to obtain information on the topic of my
presentation subject matter, which i am going to convey in
school.

http://droidking.co.uk/blog/read_125672/sideloading-apps-to-amazon-fire-tv-the-easy-way.h
tml
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."