www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Sob02232019

Last update11:57:26

Back Politka Kmotrokracie Případ odvolaného tajemníka Řeřábka pokračuje, magistrát se odvolá proti verdiktu soudu

Případ odvolaného tajemníka Řeřábka pokračuje, magistrát se odvolá proti verdiktu soudu

  • PDF

 Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/pripad-odvolaneho-tajemnika-rerabka-pokracuje-magistrat-se-odvola-proti-verdiktu-soudu-gu9-/budejovice-zpravy.asp?c=A110215_155032_budejovice-zpravy_pp

iDNES.cz

 

Případ odvolaného tajemníka Řeřábka pokračuje, magistrát se odvolá proti verdiktu soudu

15. února 2011  15:44
Spor mezi českobudějovickým magistrátem a odvolaným tajemníkem Zdeňkem Řeřábkem bude mít pokračování. Město se proti verdiktu okresního soudu, který 18. ledna uznal, že radnice zbavila Řeřábka funkce neplatně, odvolá.  
 Primátor Juraj Thoma odpovídá na dotazy čtenářů iDNES.cz.
 Město se mělo k Řeřábkově žalobě vyjádřit, tehdejší primátor Tetter to ale neudělal, říká současný primátor Budějovic Juraj Thoma (na snímku). foto: Slavomír Kubeš, MF DNES
 
 "Soud uznal nárok bývalého tajemníka, protože se město coby žalovaný k Řeřábkově žalobě nevyjádřilo, ačkoliv tak prostřednictvím tehdejšího primátora Tettera učinit mělo a mohlo," řekl současný primátor Juraj Thoma, který vloni v dubnu tajemníka Řeřábka  zbavil funkce.

Rozsudek město dostalo 7. února, na odvolání má tedy ještě necelý týden. Řeřábek je dnes už 295 dnů v pracovní neschopnosti. Delší dobu s novináři nekomunikuje, na začátku celé kauzy ale označil své sesazení za nespravedlivé.

Thoma měl před deseti měsíci k Řeřábkovu odvolání dvě desítky důvodů. Tajemník prý například nekontroloval činnost jednotlivých odborů a v rozporu se zákoníkem práce vydal některé předpisy.

Thomu navíc rozhořčilo, že Řeřábek hrubým způsobem narušil důvěryhodnost města, když rozeslal médiím otevřený dopis, v němž primátora obvinil z komunistických praktik 50. let.

"Ve svém rozhodování jsem se opíral o zákonné předpisy. Souhlas s odvoláním tajemníka vydal i ředitel krajského úřadu," uvedl už dříve Thoma, který byl krátce po Řeřábkově odchodu z funkce sesazen z primátorského postu. Na podzim však v čele hnutí Občané pro Budějovice vyhrál volby a vrátil se zpět.

zml MF DNES
Komentářů
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."