www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Sob07212018

Last update11:57:26

Back Kauzy Teplárna Městu dělá v teplárně potíže menšinový akcionář

Městu dělá v teplárně potíže menšinový akcionář

  • PDF
Permanentního svolávání valných hromad v městské teplárně se bojí českobudějovická radnice. Vedení města se obává, že tak bude postupovat menšinový akcionář firma Forum Energy.

Rada města proto navrhla zastupitelstvu, aby byl delegován zástupce města na valnou hromadu teplárny na celý rok.Uopozice ale narazila. "To je jak z říše snů. Tady bylo pravidlem, že byl delegován zástupce tímto zastupitelstvem," reagoval na návrh rady zastupitel František Jelen. Doplnil, že nechce předjímat nějaké nekalé úmysly rady, ale odmítl hlasovat pro pověření na celý rok.Vdebatě poté od opozice i zaznělo, že nemá být dokonce delegován ani člen rady, ale právnická kancelář. Jelena i další zastupitele zajímalo, jak to třeba bude se zodpovědností za možná špatná rozhodnutí zástupce města v takovém případě.

Radnice ale upozornila, že jde o snahu vyhnout se možným komplikacím, pokud by město nedokázalo včas vyslat svého zástupce na mimořádnou valnou hromadu. Hrozilo by potom i to, že na náhradní mimořádné valné hromadě bude mít menšinový akcionář volnou ruku a město bude odsunuto na vedlejší kolej.

Primátor Juraj Thoma odmítl obavy o zneužití celoroční delegace městského zástupce a připomněl, že ve vedení teplárny, které rozhoduje o praktickém fungování firmy, jsou nyní zastoupeny všechny strany ze zastupitelstva, tedy i ODS, která návrh kritizovala. Nakonec byla delegace zástupce města změněna v tom smyslu, že platí jen pro období do řádné valné hromady, která by se měla konat v létě, a tak byla i odsouhlasena

Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/

(win,rfv)

 

---

 

Teplárna ČB, a. s.

 

Podnik je více jak z 80 %vlastněn městem. Menšinový podíl akcií je v současné době z valné většiny vlastněn firmou Forum Energy

Komentářů
Městu dělá v teplárně potíže menšinový akcionář
sildenafil 2014-09-28 22:20:34

sildenafil praha

http://levitra.shop1.cz/
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."