www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

12142018

Last update11:57:26

Back Kauzy Teplárna Město České Budějovice vybralo zástupce, který se bude účastnit valných hromad společnosti Teplárna

Město České Budějovice vybralo zástupce, který se bude účastnit valných hromad společnosti Teplárna

  • PDF

     Vážení přátelé,

 

     o situaci v Teplárně Vám v současnosti nemám co napsat. Snad jen to, že dozorčí rada (podle mých neoficiálních informací) odsouhlasila zadání forenzního auditu. Oslovila čtyři největší auditorské firmy s požadavkem na přítomnost odborníků z oblasti energetiky. Forenzní audit je zaměřený na konkrétní cíle, o kterých bohužel, ze snad lehce pochopitelných důvodů, zatím nechci psát. 

 

     Zdroj rozhovoru bohužel neznám, text pochází z Vaší emailové komunikace, za kterou Vám děkuji.

 

     Ladislav Vrábel 

 

 

22.  Město České Budějovice vybralo zástupce, který se bude účastnit valných hromad společnosti Teplárna

 

Moderátor (Pavlína Fendeková):

Českobudějovické zastupitelstvo se dnes dlouze dohadovalo o delegování zástupce města na celý rok na letošní valné hromady Teplárny. Město je v ní většinovým vlastníkem. Dříve zastupitelé vždy zvlášť rozhodovali před každou valnou hromadou. Radní změnu navrhli kvůli tomu, že nový menšinový akcionář Teplárny bude zřejmě činit obstrukce. A svolávat poměrně často mimořádné valné hromady. Zastupitelé by přitom nemuseli stihnout se vždy sejít a delegovat zástupce města. Návrh se příliš nelíbil opoziční ODS, její zastupitel Martin Kuba k tomu dodává.

 

Host (Martin Kuba, 1. náměstek hejtmana kraje Jihočeský kraj):

Ta největší hrozba spočívá v tom, že pokud bude delegován jeden zástupce na celý rok a potom již bude pouze úkolován radou města, že z obchodního zákoníku má tento zástupce na té valné hromadě poměrně velký prostor provádět jakékoliv personální změny, které se potom samozřejmě mohou týkat celé strategie toho podniku. Bylo vždycky dobrým zvykem, že toto rada předkládala zastupitelstvu ke schválení. A v této chvíli, se nám zdá, že odebrat tuto právo zastupitelstvu, vyjadřovat se k tak zásadním věcem, vlastně o jednom z největších podniků, který má město ve svém majoritním vlastnictví, je krok velmi nešťastný.

 

Moderátor (Pavlína Fendeková):

Po poradě zastupitelských klubů nakonec Českobudějovické zastupitelstvo schválilo poněkud pozměněné usnesení. První náměstek primátora Miroslav Joch upřesňuje.

 

Host (Miroslav Joch, 1. náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města):

Tímto materiálem jsme pouze zvolili delegaci zástupce města, který na tyto mimořádné valné hromady bude chodit. Původně ten návrh byl dokonce roku 2011. Teď jsme to teda tím pozměňovacím návrhem omezili do června 2011, kdy bude valná hromada řádná.

 

Moderátor (Pavlína Fendeková):

Menšinovým vlastníkem, který drží 18% je brněnská firma Forum Energy. Podle obchodního rejstříku se jedná o společnost s ručeným omezením, stojí za ní britská firma Gas Investment. Menšinový vlastník chce na nejbližší mimořádné valné hromadě teplárny navrhnout odvolání představenstva a dozorčí rady této společnosti.

 

Komentářů
K 2011-03-15 09:27:31

Rozhovor pochází z českého rozhlasu. o se týče auditu, je otázka jak bude znít
zadání...Panují obavy, že bude mířit do budoucnosti tj. např. jak ušetřit a snížit
náklady, ale minulost již řešit nebude.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."